konveze MOV, SMK, BIK, FLI, FLC, GIF do AVI (DivX) pomocí Rad Video Tools

9.7.2002 / brunclik

nainstalujte Quicktime, Rad Video Tools a Div X kodek

spusťte Rad Video Tools a vyberte soubor, který chcete konvertovat. Poté stiskněte "Convert a file"

Otevře se okno nastavení: uložení souboru, zaškrtávací políčka konverze audia a konverze videa, změna kontrastu, velikosti, atd. Pokud nechcete nic měnit zmáčkněte tlačítko "Convert". Nyní si zvolde kodek do kterého chcete video uložit (v našem případě DivX)

Pokut kodek nemůžete vybrat pomocí šipečky dolů (z vlastní zkušenosti), klikněte do výběrového menu komprimátor (nyní DivX Pro 5.0 Codec) a použitím šipek na klávesnici "nahoru, dolu" vyberete kodek.

Po převedení se stává, že soubor nejde spustit. Dá se to napravit pomocí programu VirtualDub. Zde načteme video soubor, zvolíme v menu "Video->Direct Stream Copy" (již není potřeba komprimovat video) a v menu Audio to samé. Pokud chcete mít zvuk zkomprimován (výsledný soubor je menší), tak zaškrtněte v menu "Audio->Full Processing Mode" [obrázek dole]. Ještě zvolte "Audio->Compression..." Poté stačí uložit soubor (File->Save as AVI..).

Tak a teď si vesele :) přehrajte klípek, video, ...

Takto se dají převést i formáty SMK, BIK, FLI, FLC a animovaný GIF (ten doporučuji převést bez komprese, nebo do jiného kodeku než DivX)

dotazy posílejte na